GPS navigace

Navigace do auta

Navigace do auta, někdy též nazývané GPS navigace, slouží ke snadnému cestování. Ať jde o vestavěné či externí, vždy dokážou navigace do auta jasně specifikovat cestu, která je pro řidiče nejvhodnější. Výběr je hned z několika variant. Řidič může vybírat na navigaci do auta z nejkratší či nejrychlejší cesty podle toho, jaký způsob dopravy preferuje.

Využitelnost navigace do auta

Externí navigace do automobilu vyniká především svou mobilitou. Je možné ji rychle připevnit i demontovat, čímž se výrazně snižuje riziko krádeže a navíc je možné navigaci používat i v několika vozidlech přesně podle toho, kde je ji nejvíce zapotřebí. Navigace do auta jsou přesně koncipované tak, aby vyhovovali podmínkám, které v automobilu panují. Avšak nedoporučuje se specializované navigace do auta používat k pěší či cykloturistice, jelikož nejsou na vysokou prašnost, přehnanou vlhkost či výrazné vibrace připraveny. Pro turistiku je vhodné využívat speciální turistické navigace, které mají v sobě speciální turistické mapy, které jsou více podrobné a zaměřené i na lokality mimo silniční tahy.

Speciální funkce navigace do auta

Navigace do auta jsou dnes plošně vybaveny hlasovým záznamem, který umožňuje řidičům snazší orientaci, jelikož nemusejí navigaci neustále sledovat, ale hlas jim přesně říká, kdy a kam je třeba odbočit. Vše je velice snadné a pro řidiče jednoduché. Stačí zadat cílovou adresu a pak se pouze řídit pokyny navigace. Obvykle jsou navigace vybaveny dotykovým displejem od 3 do 5 palců. Velice oblíbenou funkcí moderních navigací je online sledování dopravní situace, upozorňování na hlídky policie či hlášení překážek v provozu.

Nabídka navigace do auta

Na trhu navigací do auta působí celá řada společností. Jde o to, že GPS navigace již nejsou ničím speciálním, ale běžnou součástí života každého z nás. Ke špičkám pak patří navigace Garmin, TomTom či Mio.


Všechna práva vyhrazena (c) 2010 - 2024 www.gps-navigace.cz

Podmínky použití a ochrana osobních údajů